top of page

Collagen Balance DUO Powder
Hidrolize Kolajen Peptid

GECE

SİYAH SAŞE

ETKEN
 

Hidrolize Tip-1 Kolajen

Hidrolize Tip-2 Kolajen

Hidrolize Tip-3 Kolajen

Hyaluronik Asit

Glutatyon

Kara Mürver

Resveratrol

Vitamin C

Vitamin B6

Vitamin D3

Glukozamin Sülfat

Magnezyum Bisglisinat

Metilsülfonilmetan

L-Teanin

1 SAŞE / %BRD*
 

1500 mg

500 mg

1000 mg

100 mg

150 mg

25 mg

25 mg

250 mg (%312,50)

5 mg (%357,14)

12,50 µg (%250)

750 mg

200 mg (%53,33)

125 mg

300 mg

GÜNDÜZ

SARI SAŞE

ETKEN
 

Hidrolize Tip-1 Kolajen

Hidrolize Tip-2 Kolajen

Hidrolize Tip-3 Kolajen

Kırmızı Kore Ginsengi

Kara Mürver

Vitamin B2 

Vitamin C

Vitamin B6

Vitamin D3

Glukozamin Sülfat

Metilsülfonilmetan

1 SAŞE / %BRD*
 

1500 mg

1000 mg

500 mg

400 mg

30 mg

1,00 µg (%71,42)

750 mg (%937,50)

5 mg (%357,14)

12,50 µg (%250)

750 mg

125 mg

SAĞLIKLI BİR GÜZELLİK İÇİN TÜM İHTİYAÇLARINIZ BİR ARADA

Cilt, saç, tırnak ve eklemler için vücudumuzda en fazla bulunan Tip-1,2,3 içilebilir Hidrolize Kolajen içermektedir.

HYALURONİK ASİT

Yaşlanma karşıtı bir molekül olan hyalüronik asit doğada çeşitli yerlerde karşımıza çıkmaktadır. İnsan vücudundaki en önemli işlevi ise cildin nemli kalmasıdır. Cilt altında bir sünger gibi çalışarak cildin sürekli nemli kalmasını ve esnek olmasını sağlar.

GLUTATYON
Vücudumuzda oksidasyon, serbest radikaller üreterek organizma hücrelerine zarar verebilecek kimyasal bir reaksiyondur. Antioksidanlar ise oksidasyonu önleyen bileşiklerdir.

Oksidatif stresi dengelemek için bitkiler ve hayvanlar glutatyon ve enzimler (katalaz ve süperoksit dismutaz) üretirler. Fakat günümüzde çevre kirliliği, UV ışınlar, yanlış beslenme, sigara kullanımı gibi etkenler doğal olarak vücudumuzda sentezlenen antioksidanların yetersiz kalmasına yol açmaktadır.

Glutatyon (GSH)hücrelerde serbest radikal temizleyici bir ajan olarak işlev gören bir antioksidandır. Çok sayıda işlemde; hücresel çoğalmada, hücre bölünmesinde ve farklılaşmasında fayda sağlar. Oksidatif stresin azaltılmasında, metabolik detoksifikasyonun arttırılmasında ve bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde önemli rol oynar.

Kanser gibi çeşitli kronik, yaşa bağlı hastalıklar, yetersiz glutatyon seviyeleri ile ilişkilendirilmektedir. Civa ve kalıcı organik kirleticiler gibi bileşiklerin hepatik dönüşümünü ve atılımını arttırma kabiliyeti sayesinde vücut toksin yükünü hafifletme konusunda glutatyon önemli bir yere sahiptir.

 

RESVERATROL
Resveratrol üzüm, kırmızı şarap, yer fıstığı, asma yaprağı, keç, kulağı ve yabanmersininde doğal olarak bulunan polifenolik bir bileşiktir. Antioksidan özellikleri ön plana çıkan resveratrolün lipid peroksidasyonu ve buna bağlı hücre ölümünü önlediği bilinmektedir.

VİTAMİN-C

İnsan vücudunun, kan damarları, kıkırdakları, kasları ve kemiklerde bulunan kolajen proteini oluşturmak için ihtiyaç duyduğu bir vitamin türüdür. C vitamini vücudun besinlerden aldığı demirin sindirim sistemi tarafından emilmesine ve daha sonra kullanmak üzere depolanmasına yardımcı olur. C vitamininin faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmek, kardiyovasküler hastalıklara, doğum öncesi sağlık sorunlarına, göz hastalıklarına ve hatta cilt kırışıklıklarına karşı koruma sağlamak sayılabilir.

 

VİTAMİN-D

Kalsiyum metabolizmasını denetlemek ve düzenleyerek kalsiyumun kemiklere taşınmasında yardımcı olan Kolakalsiferol’ün yapılan yeni çalışmalarda nezle, grip, soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlardan koruduğunu ortaya koydu.

Covid-19 için İspanya’da bir üniversite hastanesinde yapılan rastgele çalışmada toplam 76 hastanın 50 sine oral yüksek doz vitamin D verildi, 26’sına ise verilmedi. 50 kişilik gruptan sadece 1 hastanın yoğun bakım ihtiyacı oldu 26 kişilik grubun ise %50’sinde yoğun bakım ihtiyacı gelişti. Vitamin D’nin sitokin fırtınasını dengelemesi yanında ACE sistemi üzerine dengeleyici etkisinden de bahsediliyor.

logo-1.png

Güzellik ile aranızda,

sağlıklı bir bağ kurun.

collagen balance kolajen (10).png
bottom of page