top of page

SAĞLIKLI BİR GÜZELLİK İÇİN TÜM İHTİYAÇLARINIZ BİR ARADA

Glutatyon
Vücudumuzda oksidasyon, serbest radikaller üreterek organizma hücrelerine zarar verebilecek kimyasal bir reaksiyondur. Antioksidanlar ise oksidasyonu önleyen bileşiklerdir.

 

Oksidatif stresi dengelemek için bitkiler ve hayvanlar glutatyon ve enzimler (katalaz ve süperoksit dismutaz) üretirler. Fakat günümüzde çevre kirliliği, UV ışınlar, yanlış beslenme, sigara kullanımı gibi etkenler doğal olarak vücudumuzda sentezlenen antioksidanların yetersiz kalmasına yol açmaktadır.

 

Glutatyon (GSH)hücrelerde serbest radikal temizleyici bir ajan olarak işlev gören bir antioksidandır. Çok sayıda işlemde; hücresel çoğalmada, hücre bölünmesinde ve farklılaşmasında fayda sağlar. Oksidatif stresin azaltılmasında, metabolik detoksifikasyonun arttırılmasında ve bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde önemli rol oynar.

 

Kanser gibi çeşitli kronik, yaşa bağlı hastalıklar, yetersiz glutatyon seviyeleri ile ilişkilendirilmektedir. Civa ve kalıcı organik kirleticiler gibi bileşiklerin hepatik dönüşümünü ve atılımını arttırma kabiliyeti sayesinde vücut toksin yükünü hafifletme konusunda glutatyon önemli bir yere sahiptir.

 

Resveratrol
Resveratrol üzüm, kırmızı şarap, yer fıstığı, asma yaprağı, keç, kulağı ve yabanmersininde doğal olarak bulunan polifenolik bir bileşiktir. Antioksidan özellikleri ön plana çıkan resveratrolün lipid peroksidasyonu ve buna bağlı hücre ölümünü önlediği bilinmektedir.

 

Koenzim Q10
vücudun tüm hücrelerinde bulunan, yağda çözünen vitamin benzeri bir moleküldür. Hücrede enerji üretiminin, birçok anahtar enzimatik basamağında, koenzim olarak görev alır. Hücrelerde bulunan çok sayıda enzim yanısıra, en az 3 mitokondriyal enzimin de (kompleks I, II ve III) koenzimidir. Bu mitokondri kompleksleri hücre fonksiyonları için gerekli olan ATP moleküllerinin sentezinde görev almaktadırlar. CoQ10 bu rolüyle, mitokondriyal iç membranındaki solunum zincirinin elektron ve proton transportuna katılır ve oksidatif stresi azaltarak, hücre ve dokularda serbest radikal oksidasyonunu önler.

Alfa Lipoik Asit

Brokoli,Ispanak ve domates başta olmak üzere bazı yiyeceklerde bulunan ve aynı zamanda vücutta sentezlenen doğal bir maddedir. Alfalipoik asit yağda ve suda çözünebilmesi açısından antioksidanlar arasında tektir. Ayrıca Vitamin E ve Vitamin C nin rejenere edilmesinde rol oynamaktadır.

 

Hyalüronik Asit

Yaşlanma karşıtı bir molekül olan hyalüronik asit doğada çeşitli yerlerde karşımıza çıkmaktadır. İnsan vücudundaki en önemli işlevi ise cildin nemli kalmasıdır. Cilt altında bir sünger gibi çalışarak cildin sürekli nemli kalmasını ve esnek olmasını sağlar.

Biotin

Beyaz kan hücresi gelişimi için gerekli olan Biotin karbonhidratları, yağları ve proteinleri parçalayan enzimlere yardımcı olurken aynı zamanda tırnak, saç ve deri sağlığı için önemlidir.

Vitamin A
göz problemlerini ve körlüğü önler. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek cilt sorunlarını engeller. Ayrıca sindirim sisteminde oluşan ülserleri tedavi eder; soğuk algınlığına ve böbreklerde, mesanede, akciğerlerde ve mukus zarlarında enfeksiyonlara karşı vücudu korur.

 

Vitamin B1
kas ve sinir sistemi için gerekli bir vitamindir. B1 vitamini eksikliği nedeniyle iştahsızlık görülebilir aynı zamanda hafıza problemleri de yaşanabilir. Hafıza problemleri genellikle yaşlı bireylerde görülür, yaşlı bireylerin takviye olarak alması önerilebilir.

 

Vitamin C
insan vücudunun, kan damarları, kıkırdakları, kasları ve kemiklerde bulunan kolajen proteini oluşturmak için ihtiyaç duyduğu bir vitamin türüdür. C vitamini vücudun besinlerden aldığı demirin sindirim sistemi tarafından emilmesine ve daha sonra kullanmak üzere depolanmasına yardımcı olur. C vitamininin faydaları arasında bağışıklık sistemini 
güçlendirmek, kardiyovasküler hastalıklara, doğum öncesi sağlık sorunlarına, göz hastalıklarına ve hatta cilt kırışıklıklarına karşı koruma sağlamak sayılabilir.

 

Vitamin E

Hücre zarının koruyucusu olan Vitamin E güçlü bir nitrit yok edicidir. Mutajen oluşumunu engellerken DNA ve Membranları onarır. Eksikliğinde oksijen radikalleri damarları ciddi şekilde tahrip eder.

Çoklu doymamış yağ asitlerinin oksidasyonu sırasında oluşan radikallerin zararına karışı doğal antioksidandır.Koroner kalp rahatsızlıklarında koruyucu etki göstermektedir.

 

Vitamin D

Kalsiyum metabolizmasını denetlemek ve düzenleyerek kalsiyumun kemiklere taşınmasında yardımcı olan Kolakalsiferol’ün yapılan yeni çalışmalarda nezle, grip, soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlardan koruduğunu ortaya koydu.

Covid-19 için İspanya’da bir üniversite hastanesinde yapılan randomize çalışmada toplam 76 hastanın 50 sine oral yüksek doz vitamin D verildi, 26’sına ise verilmedi. 50 kişilik gruptan sadece 1 hastanın yoğun bakım ihtiyacı oldu 26 kişilik grubun ise %50’sinde yoğun bakım ihtiyacı gelişti. Vitamin D’nin sitokin fırtınasını dengelemesi yanında ACE sistemi üzerine dengeleyici etkisinden de bahsediliyor.

 

Metilcobalamin (B12) 

Hayvansal gıdalarda bulunan ve Kobalaminden metilkobalamine dönüştürülen  B12 vitamini özellikle sinirsel aktivitenin dengelenmesinde görevlidir. Collagen Balance içeriğinde B12 nin en aktif formu olan Metilkobalamin sayesinde  kısa sürede kana karışan B12 vitamini barındırmaktadır.

 

B5 Pantotenik Asit

Pantotenik asit olarak da adlandırılan B5 vitamini, suda çözünür bir vitamindir. Pantotenik asit insan vücudu için önemli bir besindir. Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur. Steroid hormonlarının, D vitamininin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunur. Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Cildin nem dengesini ayarlar.

 

B2 Riboflavin

Besinlerden enerji üretilmesinde görev alan B2 vitamini, sinir sisteminin düzenli çalışması için de gerekli bir vitamindir. Deri, saç ve tırnak gibi dokuların oksijen kullanımına da destek olurken saçların parlak görünmesini sağlar. Yaşlanma hızını yavaşlatırken kanser riskine karşı koruma sağlamaktadır. Tiroid, baş ağrısı, katarakt, egzama, dermatit, romatoid artrit gibi birçok hastalığın önlenmesinde etkili bir vitamin olan Riboflavin antikor ve kırmızı kan üretimi için son derece önemlidir.

 

B6 Pridoksin Hidroklorür

Hormonal dengenin sağlanmasında ve immün sistem fonksiyonlarının düzenlenmesinde önemli olan B6 vitamini eksikliğinde depresyon, konvülzyon, glukoz intoleransı, kansızlık, nöronların fonksiyonlarında bozulma, dil ve dudaklarda çatlaklar ve egzama görülür.

ETKEN
 

Hidrolize Tip-1 Kolajen

Hidrolize Tip-3 Kolajen

Glutatyon

Hyaluronik Asit

Resveratrol

Alfa Lipoik Asit

Biotin

Koenzim Q-10

Vitamin A

Vitamin B-1

Vitamin B-2

Vitamin B-5

Vitamin B-6

Vitamin B-12

Vitamin-C

Vitamin-D

Vitamin-E

Bir Flakon (Günlük)
 

4000 mg

1000 mg

250 mg

100 mg

70 mg

25 mg

1250 mcg

5 mg

1000 mcg

5 mg

1,7 mg

5 mg

1,4 mg

100 mcg

50 mg

25 mcg

100 mg

logo-1.png

Güzellik ile aranızda,

sağlıklı bir bağ kurun.

collagen balance kolajen (10).png
collagen balance kolajen (5).jpg
bottom of page